Yeni Dizi Küçük Gelin Yeni sezonda başlıyor

Perşembe, 5 Eylül 2013, 22:47 | Haberler | 0 Comment | Read 4351 Times
by kucukgelin

Çarpıcı hikayesiyle izleyenleri ekrana kilitleyecek olan Küçük Gelin, 08 Eylül Pazar günü, saat 19.30’da Samanyolu TV’de. Samanyolu TV, istemediği hayatları zorla yaşamak zorunda kalan çocuk gelinler gerçeğini “Küçük Gelin” ile gözler önüne seriyor.

Küçük gelinlerin dramıSamanyolu TV’de ekrana geliyor. Modern zamanların Habil-Kabil hikayesinin çarpıcı üslupla ekrana aktarıldığı “Küçük Gelin”, entrikanın-çatışmanın ve sırların ortasında kalmış küçük Zehra’nın dramını anlatıyor. Henüz 14 yaşında ve öğretmenlik hayalleri kuran Zehra’nın, bir aşiret ağasının konağına “berdel” verilerek adım atması, büyük sırların kapısını aralar. Bu sırların ortasında kalan küçük Zehra, artık ne çocuk olarak kalabilecek, ne de bir genç kız olabilecektir. O artık sadece küçük bir gelindir. Fakat onu kurtaracak olan da bu büyük sırlardır.

KUCUK GELIN - MELEK OGRETMEN

Yapımcılığını Bosphorus Film Makers’ ın üstlendiği, yönetmenliğini Ozan Uzunoğlu’nun yaptığı dizinin senaryosunu ise İki Dünya Arasında dizisinden tanıdığımız Erkan Çıplak yazıyor. Başrollerinde Gözde Mukavelat, Orhan Şimşek ve Çağla Şimşek’in yer aldığı projenin koordinatörü Murat Keskin…

KUCUK GELIN - ZEHRA

Çarpıcı hikayesiyle izleyenleri ekrana kilitleyecek olan Küçük Gelin, 08 Eylül Pazar günü, saat 19.30’da Samanyolu TV’de.

Dizinin Hikayesi: Zehra (Çağla Şimşek), 14 yaşında, dünya güzeli, cıvıl cıvıl bir kızdır. Öğretmen olma hayalleri kuran Zehra, okuduğu kitaplardaki gibi hikayeler yazmak ister. Taa ki abisi Ferman, yörenin en büyük aşireti Kirmanlar’ın kızı Berfin (Burcu Yüce)’i kaçırana dek… Artık devreye töre girer ve kan dökülmemesi için Zehra’nın Kirmanlar aşiretine berdel olarak verilmesi kararlaştırılır. İdealist bir öğretmen olan Melek (Gözde Mukavelat) ise, en parlak öğrencisi Zehra’nın okula gelmediği bir gün, berdel gelini olacağını öğrenince beyninden vurulmuşa döner. Bu evliliği engellemek için elinden geleni yapacaktır ve bu konuda en büyük yardımcısı, ailesini bile karşısına alacak kadar mert bir genç olan Azad’dır. Melek bir yandan töre karşısında Zehra için uğraşırken, aslında bu olayın kendi hayatında ortaya çıkaracağı sırlara gebe olduğunu bilemez. Berdel gitmesiyle hayatında her şeyin sona erdiğini düşünen küçük Zehra’nın öğrendiği sırlar ise hem ona yeni kapılar açacak, hem de Kirmanlar’ın hayatında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Yeni Dizi Küçük Gelin Yeni sezonda başlıyor, 7.5 out of 10 based on 4 ratings

Bir önceki yazımız olan Küçük Gelin Dizisi 1.Bölüm 3.Fragman Yayınlandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a reply